وظیفه دانشگاهیان در برابر ترور شهید فخری‌زاده جهاد علمی است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان در جلسه شورای فرهنگی واحد سنندج گفت: یکی از وظایف دانشگاهیان در قبال شهید فخری زاده، جهاد علمی است. تمام تلاش دشمن در جهت تضعیف علمی جامعه بوده باید اساتید و دانشگاهیان در مقابل دشمن ایستادگی کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجویی(ایسکانیوز)، مجید طاهری رئیس نهاد رهبری دانشگاه آزاد استان سنندج در جلسه شورای فرهنگی این واحد که با حضور فرزاد جهان بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص چهره علمی دانشگاهیان، گفت:« اَلعِلمُ سُلطان»؛ علم، قدرت است و از این نظر هم نگاه به نخبگان اهمّیّت پیدا می‌کند. نخبگان می‌توانند علم کشور را پیشرفت دهند و کشور را به موضع اقتدار و عزّتی برسانند که آسیب پذیری آن کاهش پیدا کند.

طاهری تصریح کرد: یکی از وظایف دانشگاهیان در قبال شهید فخری زاده، جهاد علمی است. تمام تلاش دشمن در جهت تضعیف علمی جامعه بوده باید اساتید و دانشگاهیان در مقابل دشمن ایستادگی کنند. همچنین شهید حاج قاسم سلیمانی مظهر وحدت بودند. اهل تسنن نیز ایشان را شهید قدس می دانند. جمهوری اسلامی پیشرو و پیشگام در بحث وحدت است.

وی افزود: در حال حاضر بعضی از جریان‌های سازش، در کشور تلاش دارند چهره احزاب آمریکایی را سفید نشان دهند. در صورتی که بیشترین تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران، در زمان اوباما (حزب دموکرات آمریکا) بوده است.

در ادامه جهانشیر امینی رئیس هیات امناء و  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان کردستان ضمن ابراز خرسندی از حضور معاونت محترم فرهنگی و دانشجویی اظهار کرد: دل همه دانشگاهیان برای از دست دادن شهید فخری زاده محزون است که به راستی فخر جهان اسلام و کشور است.

امینی گفت: هدف شورای فرهنگی حفظ وحدت و یکپارچگی و انسجام است. باید نسبت به مسئله نظم در دانشگاه، حساس بود و در تحقق آن اهتمام ورزیم. باید نظم علمی، نظم آموزشی، نظم پژوهشی و نظم در تکریم ارباب رجوع در سرلوحه کار قرار گیرد که این خود عین فرهنگ است و در صدر مسائل فرهنگی است.

وی افزود: هر کدام از ما اگر خودمان را اصلاح کنیم کل دانشگاه درست می شود. شفافیت مالی باید در دانشگاه حاکم باشد. باید در گزینش افراد، کارکنان، اساتید ، مدیران دقت کرد تا نظم در دانشگاه تحقق یابد. کار فرهنگی وظیفه همه است و باید همه این فعالیت هاهمگرا باشد که نتیجه مثبت آن به دانشجویان و جامعه برگردد. بنابراین باید در سیاست گذاری‌های دانشگاه به این امور توجه شود

سپس قباد میمنت آبادی معاون محترم فرهنگی و دانشجویی واحد ضمن خوش آمدگویی به مهمانان، ماموریت جدید حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی را تحقق تمدن نوین اسلامی دانستند و گزارشی مختصر از برنامه‌ها، فعالیت‌ها و وضعیت نشریات و کانون‌ها و تشکل های استان را ارائه کردند.

انتهای پیام/

کد خبر: 1082636

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 14 =