هشدار به سرمایه‌گذاران ایرانی املاک در ترکیه و امارات / احتمال زیاد ضرر یا مصادره اموال

کارشناس و تحلیلگر بازار مسکن گفت: خرید ملک و سرمایه گذاری در کشورهای دیگر ریسک بزرگی دارد و کسانی که مهاجرت کرده اند با حداقل ها زندگی میکنند.

احمدرضا سرحدی؛ کارشناس و تحلیلگر بازار مسکن در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری ایسکانیوز در رابطه با خرید مسکن توسط ایرانیان در کشورهای همسایه گفت: سرمایه بسیار هوشیار و ترسو است بنابراین اگر احساس خطر کند سعی دارد خودر را از ان وضعیت دور کند ولی مشکل اینجاست که سرمایه هایی که در داخل احساس خطر میکنند در وضعیت بدتری قرار می دهند به قول معروف از چاله به چاه می شوند.

بیشتر بخوانید:

خرید ملک در امارات ریسک زیادی دارد / خروج سرمایه‌ ایرانیان برای آبادانی بیابان‌های ترکیه

 ضرر ایرانی‌ها در خرید املاک ترکیه و امارات / نه پاسپورت گرفتند نه اصل پولشان را

وی ادامه داد: کشورهای حوزه خلیج فارس و ترکیه با ظاهری شیک و فریبنده قصد جذب سرمایه های کشورهای دیگر را دارند ولی افرادی که در این کشورها سرمایه گذاری میکنند باید بدانند که بنا به سیاست های داخلی آن کشور هر لحظه احتمال از بین رفتن سرمایه شان وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: در گذشته شاهد اخراج ایرانی ها از عراق که به معاودین معروف شدند بودیم، پس نتیجه میگیریم که کشورها بنا به سیاست و مصلحت خودشان تصمیم گیری میکنند و کسانی متضرر میشوند که در آنجا سرمایه گذاری کرده و به اصطلاح خارجی آن کشور محسوب میشوند.

این کارشناس مسکن تصریح کرد: واقعیت این است که با کوچکترین تحول در سطح بین الملل، دولت ها سیاست های خود را تغییر میدهند و تاریخ این موضوع را اثبات میکند. این در سبزی که ترکیه به خارجی ها نشان میدهد که در قبال پاسپورت ترک، اقامت میدهند فعلا فقط به خاطر جذب سرمایه هاست و احتمال دارد که یک روزی سلب مالکیت کرده و اموال و سرمایه های خارجی را بالا بکشند.

سرحدی گفت: توصیه بنده این است که سرمایه ها باید در داخل کشور جذب شوند هرچه کشورمان آبادتر شود نگرانی ها از آینده نیز کمتر خواهد شد. دولت و مسئولین باید به گونه ای عمل کنند که رونق اقتصادی بر کشور حاکم شود.

وی بیان کرد: بسیاری از مهاجران از وضعیت کشوری که مهاجرت کرده اند ناراضی اند ولی اگر در ایران کار و تولید باشد کسی به مهاجرت فکر نمیکند.

این کارشناس مسکن تشریح کرد: وضعیت اشتغال و بد اقتصادی سبب شده تا کشورهای همسایه از این شرایط سواستفاده کرده و مردم ایران را با وعده و وعیدها و تبلیغات رنگارنگ به سمت خود بکشانند. بایستی مهندسی معکوس انجام داده و این سرمایه ها را در داخل کشور خودمان حفظ کرده و با اطمینان دادن به مردم، آینده شان را تضمین کنیم ولی در غیر این صورت با سیاست های دستوری ره به جایی نخواهیم برد.

وی افزود: خرید ملک و سرمایه گذاری در کشور دیگر ریسک بزرگی دارد و کسانی که مهاجرت کرده اند با حداقل ها زندگی میکنند.

سرحدی در پایان عنوان کرد: افرادی که در خارج سرمایه گذاری میکنند باید این نگرانی را داشته باشند که احتمال دارد یک روزی دولت آن کشور اموالشان را مصادره کند یا در بهترین شرایط با دادن فرصت چند روزه یا نهایتا یک ماهه اجازه خروج سرمایه هایشان را بدهند که در چنین شرایط افراد مجبور به فروش اموال به ویژه اموال غیرمنقول خود با هر قیمتی خواهند بود.

پایان پیام/

کد خبر: 1114646

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 13 =