انجمن علمی«مهندسی عمران و مدیریت ساخت» در واحد علوم و تحقیقات تاسیس شد

 انجمن علمی «مهندسی عمران و مدیریت ساخت» دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات با هدف توسعه و ترویج دانش مدیریت پروژه‌های عمرانی و ارتقاء مهارت تخصصی دانشجویان، ترویج کارآفرینی و مهارت اجرای پروژه‌های کاربردی مطابق نیازهای کشور تأسیس شد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، انجمن علمی «مهندسی عمران و مدیریت ساخت» دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات با هدف توسعه و ترویج دانش مدیریت پروژه‌های عمرانی و ارتقاء مهارت تخصصی دانشجویان، ترویج کارآفرینی و مهارت اجرای پروژه‌های کاربردی مطابق نیازهای کشور تأسیس شد.

انجمن علمی «مهندسی عمران و مدیریت ساخت» به استاد مشاوری، مهدی روانشادنیا عضو هیأت علمی واحد علوم و تحقیقات و با همکاری جمعی از دانشجویان ارشد و دکتری دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شد.

 روانشادنیا گفت: مباحثی چون حقوق ساخت، مدیریت و مقررات پیمان طرح‌های عمرانی، مدیریت پروژه، روش‌ها و فناوری‌های نوین ساخت، مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست و توسعه پایدار ساخت و ساز و مباحث اقتصاد مهندسی از حوزه اصلی فعالیت‌های انجمن علمی «مهندسی عمران و مدیریت ساخت»  است.

وی افزود: مشارکت در نشر علم و ترویج مباحث علمی روز به خصوص علوم بین رشته‌ای و چند رشته‌ای، مشارکت در رفع نیازهای آموزشی، پژوهشی، مهارتی تخصصی دانشجویان و تعمیق دانش و بینش علمی دانشجویان با بهره‌گیری از تجربه مهارتی متخصصان، ظرفیت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دانشگاه از دیگر اهداف مورد توجه انجمن علمی «مهندسی عمران و مدیریت ساخت»  است.

 روانشادنیا  ادامه داد: در سالهای اخیر رشته مهندسی و مدیریت ساخت واحد علوم وتحقیقات علاوه بر دانشجویان ایرانی مورد استقبال دانشجویان بین المللی به ویژه دانشجویانی از کشورهای عراق، افغانستان و پاکستان قرار گرفته است.

عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، ایجاد زمینه‌های مناسب برای کشف، جذب و شکوفایی استعدادها و بروز خلاقیت‌های علمی دانشجویان در قالب فعالیت‌های گروهی و مشارکتی، تربیت نیروی انسانی خودجوش و با انگیزه با جنبه‌های نظری و کاربردی مرتبط با موضوع انجمن را از چشم انداز انجمن علمی مهندسی عمران و مدیریت ساخت عنوان کرد.

وی تصریح کرد: تقویت و تحکیم پیوندهای جامعه دانشجویی با جامعه، صنعت، مجامع علمی ملی و بین المللی، انجمن‌های علمی مرتبط و موسسات علمی- تحقیقاتی داخل و خارج از کشور، مشارکت جمعی و داوطلبانه دانشجویان در فعالیت‌های جهادی علمی- تخصصی با زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی و خیریه‌ای و نیز اشاعه فرهنگ استقلال، آزادی، توسعه علمی، نفی وابستگی و خودباوری نسل آینده کشور از دیگر چشم اندازهای این انجمن علمی است.

انتهای پیام/

کد خبر: 1141387

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 9 =