واکنش تشکل‌های دانشگاهی به سوء‌استفاده معاندین از اتفاقات اخیر کشور

تشکل‌های دانشگاهی به سوء‌استفاده معاندین از اتفاقات اخیر کشور واکنش نشان دادند.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، ۵۷ دفتر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های سراسر کشور با صدور بیانیه‌ای سوء استفاده معاندین از وقایع اخیر کشور را محکوم کردند. 

در بخش ابتدایی این بیانیه آمده است: خبر درگذشت غم انگیز خانم مهسا امینی برای تمامی مردم ایران اندوهی وصف ناشدنی به همراه داشت و موجب به درد آمدن دل همه هموطنان شد. با نهایت تاسف و تاثر خدمت خانواده ایشان مراتب تسلیت خود را اعلام می‌داریم و تسلی و آرامش دل‌های غمگین آنان را از خداوند متعال مسئلت می‌کنیم.

در این بیانیه مطرح شده است: وظیفه ذاتی نیروی انتظامی جهت برقراری نظم و امنیت داخلی کشور و حفاظت جامعه از بزه‌ها و آسیب‌ها اجتماعی، گواه بر جایگاه مهم و ماموریت دشوار و حساس نیروی انتظامی و ضابطان خدوم این مجموعه پر افتخار است، مجموعه‌ای که در راه تامین امنیت و آرامش شهروندان بالغ بر ۱۳ هزار شهید تقدیم میهن و نظام اسلامی کرده است. در حالی که مسئله بدحجابی یک موضوع چند وجهی و پیچیده است و متاسفانه متولیان اصلی آن در جبهه فرهنگی با وجود بودجه‌های سنگین در سردرگمی قرار دارند، نیروی انتظامی را در مقابل سیبل سستی و کوتاهی خود قرار داده و بار خود را به دوش ضابطان انداخته‌اند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: متاسفانه ساعاتی پس از انتشار موضوع امینی رسانه‌های معاند خارجی و ایادی آن‌ها در داخل کشور اقدام به تحریف، جوسازی، سیاه نمایی و سواستفاده از درگذشت وی کرده و با به راه انداختن ادعاهای یک سویه اقدام به اتهام زنی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و پلیس امنیت اخلاقی کردند و با به راه انداختن جوی متشنج و هیجانی در جامعه، تجمعاتی غیرقانونی را در داخل دانشگاه‌ها که قربانیان تحریف عمیق رسانه‌ای دشمن بودند، هدایت و رهبری کرده و موجب آسیب زدن به اموال عمومی و شعارهایی هنجارشکنانه شدند.

در این بیانیه تصریح شده است: در حالی که رئیس جمهور و روسای سایر قوا با دستورات فوری نسبت به پیگیری مسئله پیش آمده اقدام کرده و رئیس جمهور در تماس تلفنی با خانواده امینی، اعلام می‌دارد که بررسی موضوع به صورت ویژه را در دستور کار قرار گرفته است و همچنین رئیس قوه قضائیه در جلسه شورای عالی قضائی و رئیس مجلس در صحن علنی اعلام می‌دارند واقعه پیش آمده را با جدیت رسیدگی می‌کنند؛ اما دشمن با هدف گیری وفاق ملی در آستانه عزیمت رئیس جمهور به آمریکا و حضور در سازمان ملل به دنبال ضربه جدی به وحدت و همگرایی مردم است؛ اما دشمنان از جمله منافقین، گروهک‌های تروریستی و جدایی طلبان بدانند که حفظ روحیه انقلابی، انقلابی عمل کردن و انقلابی ماندن و پایبندی به مبانی و ارزش‌های اساسی انقلاب اسلامی از شاخصه‌های مستمر و پایدار در شخصیت هر دانشجوی انقلابی است.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: جامعه اسلامی دانشجویان ضمن محکومیت اغتشاش‌های اخیر، اعلام می‌دارد که خط قرمز اصلی ما دانشجویان انقلابی ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب و نظام اسلامی است، همان ارزش‌هایی که بر خون هزاران شهید استوار مانده و از اصول انقلاب اسلامی و مهم‌ترین مبانی قطعیِ امام بزرگوار ما و مقام معظم رهبری است و در نگاه ما جای هیچ‌گونه مسامحه‌ای در این مسئله وجود ندارد. در پایان با اشاره به نامه‌ای که در همان ساعات اولیه واقعه خطاب به فرمانده ناجا ارسال شد و تقاضای شفاف سازی ابعاد مختلف قضیه مطرح شد. اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان اقدام و پیگیری ویژه درباره موضوع فوق را از دستگاه‌های مربوطه به ویژه وزارت کشور و نیروی انتظامی خواستار است و برخورد با آشوبگران و مخلان امنیت و آرامش مردم را مطالبه می‌کند.

درخواست دفتر تحکیم وحدت از مسئولان امنیتی و قضایی برای برخورد قاطع با اخلال‌گران نظام و امنیت 

دفتر تحکیم وحدت طی بیانیه‌ای از مسئولان امنیتی و قضایی کشور خواست تا با قاطعیت با مخلین نظام و امنیت برخورد کنند.

در بخش ابتدایی این بیانیه آمده است: همانگونه که مطلع هستید چند روزی است که فوت مرحومه مهسا امینی موجب ایجاد تشنج و التهاب در سطح دانشگاه و کشور شده است. دفتر تحکیم وحدت در این روزها با دقت اوضاع کشور و دانشگاه را رصد کرده و مواضع خود را اعلام می‌کند.

در این بیانیه تصریح شده است: فوت خانم امینی موجب تکدر خاطر همه هموطنان و به ویژه  دلسوزان واقعی آن مرحومه شد. دفتر تحکیم وحدت ضمن تسلیت به خانواده آن مرحومه؛ ابتدا از مسئولان امر می‌خواهد که در اسرع وقت اخبار تکمیلی پرونده ایشان را جهت تنویر افکار عمومی به سمع و نظر ملت برساند و در ثانی از ملت شریف خواهان است که تا روشن‌تر شدن موضوع بر احساسات خود غلبه نموده و اجازه دهند که پیگیری پرونده مربوطه روند قانونی خود را سپری کند.

در این بیانیه عنوان شده است: متاسفانه شبکه‌های وابسته بیگانه و در راس آن شبکه سعودی اینترنشنال و بنگاه شایعه پراکن ملکه انگلیس و هم چنین عناصر ضد انقلاب و منافقین بدنام؛ از ضایعه پیش آمده و احساسات مردم نهایت سواستفاده را به عمل آوردند و طبق روال قبلی در این مواقع شهر و کشور را به سوی آشوب کشاندند تا جایی که عناصر گروهک‌های تروریستی و تجزیه طلب کومله و پژاک پرچم‌تجزیه طلبی برافراشدند و پرچم‌ایران عزیز را به آتش کشاندند؛ پس‌از آن اندک اندک اتفاقات دو روز اخیر نقاب از چهره منافقینی که ابتدا در سوگ مرحومه امینی اشک تمساح میریختند کنار رفت و این جماعت همیشه عجول؛ نیت اصلی خود را نشان دادند.

در این بیانیه بیان شده است: تبلیغ پرچم تجزیه طلبان گروهک‌های تروریستی‌توسط آن بازیگری که بیش از وطن فروشی به بدن فروشی در میان ایرانیان شهره است؛ آتش زدن صفحات قرآن‌کریم توسط کرکس‌هایی که بغض به آن کتاب مقدس داشتند و آتش زدن پرچم سیدالشهدا (علیه السلام) در ایام عزای اربعین همگی نشان داد فوت مرحومه امینی حکم بنزین بر روی آتشی داشت که منافقین کور دل علیه ملت ما فراهم کرده بودند.

دانشجویان در این بیانیه خاطرنشان کردند: در تصاویر منتشر شده منافقین بر نیروی انتظامی که همانا مهم‌ترین رکن برقراری امنیت کشور است حمله برده‌اند و متاسفانه چند نفر از کادر پلیس را مورد ضرب و شتم قرار داده اند. این گرگ صفتان که تنها با خون ایرانیان سیراب می‌شوند؛ اگر تا دیروز با فوت مهسا امینی اشک تمساح می‌ریختند؛ قصد دارند از فردا و با در هم کوبیدن اقتدار پلیس بر سور کشتار تک تک مهساهای این سرزمین بنشینند و شهر را برای زنان و دختران ایران زمین ناامن سازند که صد البته ملت بصیر ایران در روزهای آینده باردیگر امید این کرکس صفتان را که سال‌ها پیش توسط ملت از این کشور اخراج شدند نا امید خواهد ساخت و خط خود را از این اراذل خون آشام جدا خواهد کرد. دفتر تحکیم وحدت از مسئولان امنیتی و قضایی کشور می‌خواهد که به طور قاطع با افرادی که امنیت نظام را تهدید می‌کنند برخورد صورت بگیرد.

در بخش دیگری ازاین بیانیه آمده است: در چند روز اخیر دامنه التهابات به صحن دانشگاه نیز کشیده شد و جمعی از دانشجویان خواهان رسیدگی به موضوع فوت مرحومه امینی شدند، ولی بازهم دامنه نفاق در دانشگاه؛ فضای دانشگاه را به سمت هنجار شکنی برد و شاهد بودیم که دانشگاه محل جولان خوک صفتانی شد که بی غیرتی خود را بر روی چوب کردند و بر همگان نشان دادند که بویی‌ از غیرت نبرده‌اند. این رفتارهای خشن و هنجارشکن نشان داد که سکوت جریان انقلابی و عموم دانشجویان این بی‌غیرت‌ها را جسورتر می‌کند. منافقین جاهل بار دیگر خود با نشان دادن ذات پلید و نیات کثیف خود صحنه را برای همگان آشنا کردند. آن فرد هتاکی که امروز روسری دخترانه را به آتش کشید؛ فردا روز و در نبود پلیس امنیت اخلاقی و قوانین و ضوابط حجاب به امنیت و پوشش دختران دانشجو رحم نمی‌کند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: اقدامات این عده قلیل هنجار شکن بر همه افراد مردد اثبات کرد که ذات گرگ صفت و درنده خوی این بی اخلاق‌ها جز با حضور پلیس امنیت اخلاقی کنترل نخواهد شد. دفتر تحکیم وحدت ضمن محکوم کردن وقایع اخیر این اقلیت اعلام می‌دارد که در مقابل هنجار شکنی در سطح دانشگاه‌ها کوتاه نخواهد آمد و اندکی از اجرای حدود الهی و قانون رسمی کشور عقب نخواهد نشست. به مسئولان ذی ربط در دانشگاه‌ها اعلام می‌داریم؛ در صورت عدم اجرای ضوابط مربوطه به حجاب و پوشش اولا هر گونه اتفاقات ناگوار بعدی نظیر ناامن شدن فضای تحصیل برای هم دانشگاهیانمان توسط این گرگ صفتان بی غیرت بر عهده آن هاست و ثانیا در صورت کوتاهی در اجرای حدود الهی دانشجویان انقلابی خود برای احیای این امر اقدام خواهند کرد.

در بخش پایانی این بیانیه آمده است: ما دانشجویان دفتر تحکیم وحدت به پیاده نظام دشمن در دانشگاه‌ها اعلام می‌داریم که بداند رفتار و عملکرد آن‌ها توسط دانشجویان انقلابی رصد می‌شود و بزودی عموم دانشگاهیان با اعلام مواضع رسمی خود این هتاکان هنجار شکن را بر سرجای خود خواهد نشاند.

انتهای پیام/

کد خبر: 1154274

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =