قیمت مسکن در ۱۰ منطقه تهران کاهش یافت

در حالی متوسط قیمت مسکن در منطقه یک تهران رکورد ۱۶۶ میلیون تومان را ثبت کرده که قیمت مسکن در ۱۰ منطقه پایتخت طی دیماه امسال کاهش یافته است.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، بررسی آمار مرکز آمار ایران نشان می‌دهد متوسط قیمت هر مترمربع مسکن طی دیماه امسال به ۸۰ میلیون و ۶۱ هزار تومان افزایش یافته است. متوسط قیمت مسکن در آذرماه امسال ۸۰ میلیون و ۲۹ هزار تومان بود.

بیشتر بخوانید:

خاندوزی: تورم مسکن کاهشی است

در ماه گذشته متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در منطقه یک به رکورد ۱۶۶ میلیون و ۳۹۲ هزار تومان رسید. متوسط قیمت در این منطقه طی آذرماه حدود ۱۵۷ میلیون تومان بود. در بین مناطق ۲۲ گانه تهران، متوسط قیمت مسکن در ۱۱ منطقه طی ماه گذشته در مقایسه با آذرماه روند کاهشی داشته است.

بر این اساس قیمت مسکن در منطقه ۲ از حدود ۱۲۲ میلیون تومان به ۱۱۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان کاهش یافته است. در منطقه ۳ نیز همین اتفاق افتاده است؛ در این منطقه قیمت از حدود ۱۳۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان با حدود ۲ میلیون کاهش به ۱۳۴ میلیون و ۶۰۰ تومان رسیده است.

در منطقه ۶ قیمت مسکن از حدود ۱۰۸ میلیون تومان به حدود ۱۰۰ میلیون تومان کاهش یافته است. متوسط قیمت مسکن در مناطق ۷، ۸ و ۹ نیز به ترتیب حدود ۲ میلیون تومان، حدود ۱۰ میلیون و حدود ۳ میلیون کاهش یافته است.

در مناطق ۱۵ و ۱۸ نیز کاهش قیمت مسکن به ترتیب حدود یک میلیون و حدود ۴۰۰ هزار تومان بوده است. در منطقه ۲۰ کاهش قیمت حدود یک میلیون تومانی و در منطقه ۲۱ نیز کاهش قیمت حدود ۲ میلیون تومانی در سامانه معاملات املاک و مستغلات کشور طی دیماه امسال ثبت شده است.

در منطقه ۲۲ نیز قیمت مسکن از حدود ۶۱.۵ میلیون تومان آذرماه امسال به حدود ۸۳.۳ میلیون تومان افزایش یافته است.

انتهای پیام/

کد خبر: 1220063

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =