طوفان الاقصی| حمله هوایی ائتلاف آمریکایی- انگلیسی به یمن

در دویست‌وهشتمین روز تجاوز صهیونیست‌ها به غزه حملات هوایی این رژیم به مناطق مختلف در غزه ادامه داشت، عضو ارشد شورای عالی سیاسی یمن خطاب به متجاوزان آمریکایی گفت که با آتش بازی نکنند؛ بسیار بیشتر از آن‌چه که فکر می‌کنند، یمن سلاح دارد.

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، در دویست و هشتمین روز تجاوز صهیونیست‌ها به غزه جنگنده‌های این رژیم در چندین نوبت مناطق مختلف نوار غزه را به‌شدت بمباران کردند.

بیشتر بخوانید:

طوفان الاقصی| حمله ارتش یمن به دو ناوشکن آمریکایی و یک کشتی اسرائیلی

منابع یمنی از حمله هوایی ائتلاف متجاوز آمریکایی-انگلیسی به منطقه «الصلیف» در استان الحدیده واقع در غرب یمن خبر دادند. خبرگزاری رویترز نیز به نقل از ارتش آمریکا مدعی انهدام دو قایق بدون سرنشین انتحاری ارتش یمن شد.

عضو ارشد شورای عالی سیاسی یمن خطاب به جنایتکاران آمریکایی که حامیان اصلی جنایت‌های رژیم صهیونیستی در غزه هستند، گفت: «با آتش بازی نکنید؛ بسیار بسیار بیشتر از آن‌چه که فکر می‌کنید، ذخایر استراتژیک سلاح‌های بازدارنده را در اختیار داریم؛ بسیار بیشتر از میزانی که فکر می‌کنید از لحاظ تعداد و تنوع و کیفیت»

مقاومت دانشجویان آمریکایی در همبستگی و حمایت از مردم مظلوم فلسطین ثمر داد و دانشگاه براون در ایالت «رود آیلند» آمریکا با دانشجویان تحصن کننده حامی فلسطین به توافق رسید که توقف سرمایه‌گذاری در فلسطین اشغالی را به رأی بگذارد.

شبکه سی ان ان نیز خبر داد که دانشجویان نیز در بیانیه‌ای اعلام کردند که امروز به تحصن خود پایان خواهند داد. آن‌ها این توافق را یک پیروزی «بی سابقه» و رأی‌گیری را «یک امتیاز بزرگ» توصیف کردند.

کاربران محترم مهمترین تحولات دویست‌وهشتمین روز عملیات طوفان الاقصی را در ادامه دنبال کنید:

سرایا القدس: خودروهای زرهی ارتش اسرائیل را هدف قرار دادیم

گردان‌های قدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی اعلام کرد که خودروهای زرهی ارتش رژیم صهیونیستی را در اطراف منطقه «شیخ عجلین» واقع در جنوب غزه هدف حملات خمپاره‌ای قرار داده است.

رادیو ارتش اسرائیل: سامانه‌های دفاعی آمریکا در برابر موشک‌های ایران شکست خوردند

رادیو ارتش رژیم اسرائیل یک هفته بعد از عملیات تلافی‌جویانه و تنبیهی ایران علیه این رژیم از عملکرد ضعیف سامانه های دفاعی آمریکا انتقاد کرد و گزارش داد: سامانه‌های دفاعی آمریکا که علیه موشک‌های بالستیک ایران در حین حمله به اسرائیل فعال و به کار گرفته شدند، تا حد زیادی شکست خوردند.

حزب الله: نظامیان دشمن صهیونیست را هدف قرار دادیم

مقاومت اسلامی لبنان طی بیانیه‌ای اعلام کرد که مجاهدان این جنبش محل استقرار نظامیان رژیم اسرائیل را در اطراف پادگان «برانیت» با موشک و توپخانه هدف قرار داده‌اند.

فعال شدن آژیرهای هشدار در شمال فلسطین اشغالی

آژیرهای هشدار حمله موشکی و راکتی در شهرک‌های صهیونیست نشین واقع در شمال فلسطین اشغالی به صدا درآمدند. رسانه های لبنانی از شلیک چند موشک ضدزره به سمت این شهرک‌های خبر می‌دهند.

رئیس اپوزیسیون رژیم اسرائیل به امارات می‌رود

شبکه کان اسرائیل گزارش داد که یائیر لاپید، رئیس حزب مخالف و اپوزیسیون رژیم اسرائیل به زودی سفری رسمی به امارات خواهد داشت و طی آن، به چند مسئله با مقامات اماراتی خواهد پرداخت که یکی از آن‌ها موضوع «روز بعد از جنگ» و تلاش‌ها برای بازگردان اسرای اسرائیلی است.

رژیم اسرائیل به همراه شماری از کشورها و شخصیت‌های عربی منطقه به دنبال برنامه ریزی برای شرایط بعد از جنگ در نوار غزه هستند؛ اینکه بعد از حذف حماس، اداره این منطقه به دست رهبری فلسطینی غیر از رهبران حماس و فتح باشد و نیروهای حافظ صلح عربی در این منطقه مستقر شده و با پول کشورهای عربی بازسازی شود. با این حال، حذف حماس بعد از ۲۰۸ روز جنگ هر روز دست‌نایافتنی‌تر می‌شود.

یورش پلیس به دانشگاه کلمبیا

شبکه سی ان ان از حمله نیروهای پلیس به محوطه دانشگاه کلمبیا با هدف سرکوب دانشجویان تحصن کننده حامی فلسطین خبر داد.

خبرنگار نیویورک تایمز نیز گزارش داد که دانشجویان مقاومت می‌کنند و دستان همدیگر را به هم قفل کرده‌اند.

نیروهای پلیس نیز در کشاکش با دانشجویان تلاش دارند خبرنگاران و دانشجویان را از محوطه چادرها دور کرده و چادرها را برچینند.

حمایت اساتید دانشگاه کلمبیا از دانشجویان

انجمن اساتید دانشگاه کلمبیا در بیانیه‌ای در خصوص تبعات دخالت نیروهای پلیس و برخورد با دانشجویان به مدیریت دانشگاه هشدار داد.

حضور گسترده نیروهای پلیس در دانشگاه کلمبیا

پس از اعلامیه شهردار نیویورک مبنی بر اینکه تحصن دانشجویان دانشگاه کلمبیا باید پایان یابد، صدها نیروهای پلیس در محوطه این دانشگاه مستقر شده‌اند.

یکی از خیابان‌های اصلی منتهی به دانشگاه نیز توسط پلیس مسدود شده است.

حمله هوایی ائتلاف آمریکایی- انگلیسی به یمن

منابع یمنی از حمله هوایی ائتلاف متجاوز آمریکایی-انگلیسی به منطقه «الصلیف» در استان الحدیده واقع در غرب یمن خبر دادند.

خبرگزاری رویترز نیز به نقل از ارتش آمریکا مدعی انهدام دو قایق بدون سرنشین انتحاری ارتش یمن شد.

مقاومت دانشجویان آمریکایی ثمر داد

دانشگاه «براون» توقف سرمایه‌گذاری در اسرائیل را بررسی می‌کند

روزنامه واشنگتن پست خبر داد که دانشگاه براون در ایالت «رود آیلند» آمریکا با دانشجویان تحصن کننده حامی فلسطین به توافق رسیده است که توقف سرمایه‌گذاری در فلسطین اشغالی را به رأی بگذارد.

شبکه سی ان ان نیز خبر داد که دانشجویان نیز در بیانیه‌ای اعلام کردند که امروز به تحصن خود پایان خواهند داد. آن‌ها این توافق را یک پیروزی «بی سابقه» و رأی‌گیری را «یک امتیاز بزرگ» توصیف کردند.

طبق توافق، دانشگاه قرار است در ماه اکتبر توقف سرمایه‌گذاری در شرکت‌های اسرائیلی حامی دانشگاه را به رأی بگذارد.

دانشگاه تافتس خطاب به دانشجویان حامی فلسطین: یا تمامش کنید یا بازداشت می‌شوید

مدیریت دانشگاه تافتس در ایالت ماساچوست آمریکا اعلام کرد که در ابلاغیه رسمی به دانشجویان تحصن کننده حامی فلسطین، از آن‌ها خواسته است تا به این کار پایان دهند، در غیر این صورت بازداشت خواهند شد.

مدیریت این دانشگاه مدعی شد: « از آزادی بیان حمایت می‌کنیم اما تحصن روند تحصیلی را مختل کرده است».

مخالفت اسرائیل با صدور ویزا برای کمیسر کل آنروا

رسانه‌های اسرائیلی خبر دادند که «موشه آربل»، وزیر امور داخلی کابینه نتانیاهو قصد دارد تا از اعطای ویزا به «فیلیپه لازارینی»، کمیسر کل آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی (آنروا) برای سفر به سرزمین‌های اشغالی خودداری کند.

۱۵ حمله هوایی رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان

رسانه‌های لبنانی اعلام کردند که ارتش اشغالگر صهیونیستی از صبح سه‌شنبه تاکنون ۱۵ حمله هوایی به مناطق و روستاهای مختلف جنوب لبنان انجام داده است.

در آخرین مورد جنگنده‌های اسرائیلی چندین حمله هوایی به اطراف روستاهای «کفرکلا»، «میس الجبل» و «وادی برغز» انجام دادند.

محمد علی الحوثی: با آتش بازی نکنید

عضو ارشد شورای عالی سیاسی یمن در شبکه احتماعی ایکس نوشت: «با آتش بازی نکنید؛ بسیار بسیار بیشتر از آن‌چه که فکر می‌کنید، ذخایر استراتژیک سلاح‌های بازدارنده را در اختیار داریم؛ بسیار بیشتر از میزانی که فکر می‌کنید از لحاظ تعداد و تنوع و کیفیت»

حزب‌الله نظامیان اسرائیلی را با توپخانه هدف قرار داد

حزب‌الله لبنان اعلام کرد که در غرب منطقه مرزی جل العلام، تعدادی از نظامیان رژیم اشغالگر را که وارد خاک لبنان شده بودند با گلوله‌های توپخانه هدف قرار داده است.

کشف پیکر متلاشی شده ۹ شهید در خان یونس

سازمان امدادرسانی غزه خبر داد که نیروهای امدادی پیکر متلاشی شده ۹ شهید را در منطقه المعسکر در شهر خان یونس از زیر آوار بیرون کشیده‌اند و عملیات جست‌وجو همچنان ادامه دارد.

کد خبر: 1229114

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =