تاثیر افتتاح متروی پرند بر قیمت مسکن این شهر

افتتاح مترو پرند می‌تواند منجر به افزایش قیمت مسکن شود، اما واقعیت ماجرا با افسانه‌هایی که می‌شنویم تاحدود زیادی تفاوت دارد.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، افتتاح مترو پرند زودتر از چیزی که تصورش را می‌کردیم به حواشی حوزه مسکن این شهر دامن زده است. خیلی‌ها تصور می‌کنند افتتاح مترو پرند بدون هیچ قیدوشرطی منجر به گرانی مسکن می‌شود، اما حقیقت ماجرا با افسانه‌هایی که می‌شنویم تا حدود زیادی متفاوت است.

بیشتر بخوانید:

قیمت بلیت متروی پرند تصویب شد

مترو پرند در فاز یک این شهر احداث شده و پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد این اتفاق خجسته نهایتا بتواند تاثیرش را در معاملات این بخش از شهر پرند نشان دهد. همین الان قیمت مسکن در فاز یک نسبت به فاز شش که فاصله بیشتری تا تهران دارد، تا متری ۳۰ میلیون تفاوت پیدا کرده و طبق آمارهای رسمی از یکسری مناطق جنوبی تهران جلو زده است.

تفاوت قیمت مسکن در فازهای مختلف پرند

قیمت مسکن در پرند معمولا تحت‌تاثیر عامل مهمی به‌اسم موقعیت واحد قرار می‌گیرد. طوریکه اغلب فروشنده‌ها در فاز یک پرند که فاصله کمتری با تهران دارد، نسبت به سایر فازهای این شهر عددورقم‌های بیشتری به خریداران اعلام می‌کنند.

قیمت آپارتمان در فاز یک پرند توسط یکسری از فروشنده‌ها تا متری ۴۰ میلیون بالا رفته که این عدد طبق آخرین آمارهای رسمی از میانگین قیمت خانه‌های معامله‌شده در سه منطقه جنوبی تهران بیشتر است.

آپارتمان ۱۴۵ متری نوساز در فاز یک پرند با قیمت پنج میلیارد و ۵۵۰ میلیون به‌فروش می‌رسد که می‌توانیم ارزش هر متر آن را ۳۸ میلیون و ۲۷۶ هزار تومان بدانیم. برای اینکه درک بهتری از کم‌وکیف قیمت مسکن در بقیه فازهای پرند داشته باشید، بدنیست بدانید می‌شود با بودجه زیر متری ۲۰ میلیون در فاز شش پرند دنبال خرید آپارتمان رفت.

آپارتمان ۶۰ متری در فاز شش پرند به‌عنوان مثال درحالی معادل ۹۸۰ میلیون تومان آگهی شده، که فروشنده روی هر متر آن ۱۶ میلیون و ۳۳۳ هزار تومان قیمت گذاشته است.

قیمت مسکن در پرند به‌خاطر افتتاح مترو افزایش پیدا می‌کند. این فرضیه چند روزی است که همزمان با افتتاح مترو پرند مطرح شده و تاحدود زیادی منطقی به‌نظر می‌آید، اما واقعیت ماجرا با همه افسانه‌هایی که می‌شنویم متفاوت است.

قیمت مسکن و ملک اساسا تحت‌تاثیر امکانات رفاهی مثل مترو پتانسیل بالارفتن دارد، اما واقعیت اینجاست که متروی پرند فقط به فاز یک این شهر نزدیک است و شاید بتواند نهایتا روی قیمت این منطقه از پرند تاثیر بگذارد. خلاصه که قیمت مسکن در پرند نمی‌تواند فقط به‌خاطر افتتاح مترو زیرورو شود.

مقایسه قیمت مسکن در پرند و تهران

قیمت مسکن در پرند برخلاف شهری مثل تهران به‌شکل دقیق اعلام نمی‌شود. مثلا الان که بانک مرکزی متوسط قیمت خانه‌های تهران را براساس معاملات رسمی حول‌وحوش متری ۷۵ میلیون تومان اعلام می‌کند، نمی‌دانیم ارزش آپارتمان‌های مسکونی در بقیه شهرها مثل پرند دقیقا چقدر است.

قیمت مسکن در پرند با این حال حداقل براساس آگهی‌های موجود در پلتفرم‌های خریدوفروش چیزی بین متری ۱۰ تا ۴۰ میلیون تومان نوسان دارد.

قیمت مسکن در فاز شش پرند که نسبت به بقیه فازهای این شهر فاصله بیشتری تا تهران دارد و یکسری از پروژه‌های مسکن مهر را در خود جای داده، الان دست‌کم متری ۱۰ میلیون تومان تخمین زده می‌شود. این عدد طبق آمارهای رسمی معادل یک‌سوم قیمت خانه در ارزان‌ترین نقاط بازار مسکن پایخت است.

قیمت مسکن در فاز یک پرند که معمولا درمقایسه با فازهای دو، سه، چهار، پنج و شش بیشتر است، درطرف مقابل تا متری ۴۰ میلیون تومان بالا رفته است. فراموش نکنید که این عدد از میانگین قیمت خانه‌های خریدوفروش شده در سه منطقه جنوبی تهران جلو زده است.

کد خبر: 1209594

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =