تفکر و تعمق، آغاز رویکرد حل مسأله و تحرک است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه دعوت به تفکر و اندیشیدن باید از دانشگاه و مراکز علمی آغاز شود، گفت: فکر کردن و تعمق، آغاز رویکرد حل مسأله و تحرک است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران دانشجویی (ایسکانیوز)، اسماعیل عبدالهی دبیر هیأت امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در جلسه شورای آراستگی و شئون رفتاری واحد بوشهر با تبریک و گرامیداشت 16 آذر، روز دانشجو و نماد مبارزه با استبداد و استکبار، دانشگاه را از عناصر مهم، جدی و اثرگذار جامعه دانست و ابراز کرد: تجمع نیروی جوانی، نخبگی و با انگیزه در دانشگاه قابل قیاس با هیچ نهاد یا سازمانی نیست.

دبیر هیأت امناء دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه شاید بسیاری از نگرانی های اجتماعی و دغدغه های فرهنگی ناشی از عدم توجه به توان فکری و قدرت راهبری دانشگاه و دانشجویان باشد، ادامه داد: این مسئله بیانگر وجود غفلت هایی مانند عدم نظارت، ناآگاهی، کم توجهی و عدم امیدواری در بدنه دانشگاه و تفکر دانشجویان باشد که باید با آسیب شناسی در تمامی حوزه ها، مرتفع شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه نیروی جوان به نوعی نیروی پیشران و پیشرو در جامعه هستند، توضیح داد: این توان عظیم فکری و عملی به شرط اینکه در چارچوب برنامه های دانش بنیان با رویکردهای مثبت، تعامل و همگرایی قرار گیرد، می تواند سرآغاز بسیاری از موفقیت ها و رقم زدن تفاوت ها باشد.

این مسئول با بیان اینکه دانشگاه 3 مؤلفه ارتباطی قوی دارد، توضیح داد: کانون های دانشجویی، کرسی های آزاد اندیشی و نظریه پردازی ترویجی در کنار کلاس های آموزشی باید هدفمند و در راستای رفع دغدغه ها مورد استفاده قرار گیرند.

وی با تأکید بر تکریم ارباب رجوع و رعایت موازین شئون رفتاری اظهار کرد: باید با یک بستر رفتاری مثبت و ایجابی، فضا را برای بروز رفتارهای ناصحیح محدود کرد. بی شک این تغییر سلوک و روش در رفتار و مواجهه با دیگران باید از خودمان شروع شود.

عبدالهی با اشاره به اینکه دغدغه های فرهنگی بسیاری در کشور وجود دارد، عنوان کرد: کرونا با تمام مصائب و معضلات خود به عنوان یک فرصت، گسترده فضای مجازی را پیش روی فعالیت های ما قرار داده که باید از آن نهایت بهره را برد.

وی با بیان اینکه مسائل فرهنگی خود معلول دیگر مسائل هستند، تشریح کرد: این مسائل باید ریشه یابی شوند. به طور مثال، مسائل مالی و کیفیت علمی، 2 دغدغه مهم دانشجویان در دانشگاه است که مسبب بسیاری از چالش های ذهنی برای آنان می شود که با رفع آن و ایجاد امنیت روانی برای دانشجویان، از بروز مسائل بعدی جلوگیری خواهد کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه باید به دنبال کیفیت در تمامی امور بود، اذعان کرد: کیفیت مطلوب خدمات رسانی، تربیت و پرورش را در پی خواهد داشت. تربیت فقط باب ادب و نزاکت تنها نیست. در حقیقت تربیت شکوفا کردن استعدادهای نهفته است.

وی با بیان اینکه در مبادلات علمی، توجه به القاب، عناوین و ظواهر ارزش نیست، خاطرنشان کرد: با نظارت مستمر نباید اجازه داد تا الگوهای رفتاری و عملی جوانان، خود باعث ترویج روش های غلط و ناصواب در جامعه شود.

عبدالهی با تأکید بر اینکه نباید اصول، فرع شوند و فرعیات جای اصل ها را بگیرند، توضیح داد: کلاس درس به عنوان یک پایگاه مهم علمی و فرهنگی باید به عنوان گام نخست اشاعه برنامه های هدفمند قرار گیرد. می توان موضوعات مختلف اخلاقی و تربیتی را متناسب با محتوای درسی و نیز مناسبت های یومیه نهادینه کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه دعوت به تفکر و اندیشیدن باید از دانشگاه و مراکز علمی آغاز شود، گفت: این مهم باید به عنوان یک اصل و کلید واژه تلقی شود. فکر کردن و تعمق، آغاز رویکرد حل مسأله و تحرک است.

این مسئول با اشاره به اینکه دانشگاه تمام عناصر و عوامل را برای بهبود امور در اختیار دارد، یادآور شد: در امور فرهنگی، متولی و هماهنگ کننده حوزه فرهنگی است، اما مجری و اجرا کننده تمامی افراد و حوزه ها هستند و به نوعی می توان گفت همه مسئولیت دارند.

انتهای پیام /

کد خبر: 1083133

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 5 =