جوش‌هایی که نباید دستکاری کنید

در هر قسمت از صورت ممکن است جوشهای ریز و درشتی پیدا شود که ما خواسته یا ناخواسته درگیر آن می شویم ولی دستکاری جوش ها در مثلث خطر صورت ممکن است شما را بکشد.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، همه ما تجربه داشتن جوش های متورم و قرمز رنگ را داشته ایم که در چنین شرایطی، بی توجهی کردن به جوش مورد نظر ممکن است کار دشواری به نظر برسد اما باید بدانید که دست کاری کردن جوش ها نه تنها باعث از بین رفتن سریع تر آن ها نمی ‎شود بلکه ممکن است باعث بزرگ تر و متورم تر شدن ظاهر آن ها نیز بشود.

بیشتر بخوانید:

جوش‌های خطرناکی که می‌توانند دردسرساز باشند

در هر قسمت ازصورت ممکن است جوشهای ریز و درشتی پیدا شود که ما خواسته یا نا خواسته درگیر آن می شویم ولی دستکاری جوش ها در مثلث خطر صورت ممکن است شما را بکشد.

مثلث خطر کدام قسمت از صورت است؟

مثلث خطر ناحیه بالای لب فوقانی تا انتهای پل بینی است و شامل قسمت هایی از بینی، فاصله ی بینی تا لب بالایی و گوشه های لب می باشد.

این ناحیه از صورت سینوس کاورنوس را پوشش می دهد. در صورتی که در این منطقه جوش چرکی ایجاد شود ، دست کاری کردن آن می ‎تواند عواقب جدی برای شما به دنبال داشته باشد.

عواقب فشار دادن جوش های موجود در مثلث خطر

دستکاری جوش یا دمل موجود در مثلث خطر و ترکاندن آنها عواقب زیر را به دنبال دارد :

عفونت مغز

جوش ها منطقه ( مثلث خطر ) دارای رگ های خونی است که مستقیما به مغز متصل شده است و این امر به این معناست که هرگونه عفونتی که در این منطقه بروز پیدا کند، می ‎تواند مستقیما به مغز منتقل شده و بر مرکز عصبی شخص تاثیر بگذارد اما با این وجود که این اتفاق بسیار نادر است اما این امکان وجود دارد که عفونت منتقل شده از این ناحیه به مغز حتی منجر به مرگ شود.

از دست دادن بینایی

دستکاری و ترکاندن جوش های مثلث خطر سبب می شود که عفونت توسعه یابد و گاهی به دلیل توسعه عفونت فرد دچار نابینایی خواهد شد.

نابینایی

فلج صورت

ترکاندن جوش صورت می تواند در بدترین حالت منجر به مرگ یا فلج صورت و مننژ (سامانه ای متشکل از چند لایه که دستگاه عصبی مرکزی را در بر می گیرد) شود.پس بهترین توصیه به شما تحمل و صبوری بیشتر است تا جوش و دمل ایجاد شده به مرور زمان برطرف شود.

کندن جوش چگونه باعث عفونت می شود؟

وقتی شما جوش را فشار می دهید پوست آن پاره شده و باکتری های موجود روی دست خیلی راحت وارد زخم باز شده و منجر به عفونت می شود.

کندن موی بینی نیز موجب عفونت کردن ریشه ی مو خواهد شد زیرا بینی باکتری های خطرناکی دارد که درون موهای آن وجود دارند. این عفونت از طریق رگ ها به مغز وارد می شود. بهتر است موی بینی را نیز با قیچی کوتاه کنید .

نکته مهم :

بهتر است از دست کاری کردن جوش های چرکی ایجاد شده در این ناحیه خودداری کرده و در صورتی که خاستار برطرف شدن سریع تر آن هستید ، به پزشک مراجعه کنید.

کد خبر: 1210294

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 0 + 0 =